Лікування ретикулярного варикозу

Немає людини, яка не бачила судинних сіточок або зірочок на ногах, на обличчі – це не що інше, як варикозне розширення підшкірних вен.

Особливостями виникнення як варикозного розширення вен, так і судинних зірочок або сіточок однаковий – слабкість венозної стінки й підвищений тиск у венах. У жінок ретикулярной варикоз вен буває значно частіше, що можна пояснити вагітністю та пологами. Варто зазначити й професійну шкідливість, зокрема цією хворобою можуть страждати хірурги, учителі, продавці, стюардеси тощо, тобто ті люди, які значну частину робочого часу проводять у вертикальному положенні, особливо за наявності генетичної схильності до варикозу. Подібні зміни можуть з’являтися з віком, наприклад, збільшуються синьо-фіолетові прожилки в шкірі (на стегнах і литках). Підвищений тиск у дрібних венах, що проходять до підшкірній клітковині та шкірі, призводить до їх збільшення, як у діаметрі, так і в довжину. Ці вени починають звиватися, скручуватися. Відбувається це тому, що тиск у венах вищий, ніж міцність венозної стінки. Венозні капіляри, які впадають в ці дрібні вени, розтягуються та звиваються. Такі вени можуть виступати на поверхні шкіри, і навіть невелика травма може призвести до кровотечі.


 

Ретикулярний варикоз

У нормальному стані кров рухаєшся по венах від стопи до легень і серця за допомоги спеціального клапану. Такі вени характеризуються пружністю та незначним діаметром; їх не видно або можна розгледіти при хорошому освітленні в людей з дуже тонким підшкірним жировим шаром і до того ж з дуже світлою та прозорою шкірою.

Ретикулярне розширення вен є більше естетичною проблемою, яка, щоправда, не викликає загрози для здоров’я та рідко призводить до ускладнень.

Діагноз ставиться дуже легко – достатньо медичного огляду.

Умови профілактики та попередження розвитку ретикулярного варикозу та розширення вен у людей з генетичною схильністю: нормалізація ваги, повноцінне харчування, активний спосіб життя; радимо звернути увагу на плавання. Необхідно уникати важкої фізичної роботи, підйому важких предметів, тривалих статичних навантажень, стрибків. Особливо відзначаємо шкоду від занять чечіткою – сильні удари «п’ята-носок» призводить до стрімкого розвитку варикозу в людей з генетично слабкою судинною стінкою.

Варто відзначити роль трикотажного одягу, як-от: противарикозні панчохи та колготки для профілактики розвитку варикозного розширення вен у пацієнтів групи ризику. Лише лікар може призначити носіння компресійних панчіх 1, 2 або 3 ступеня компресії, виходячи з медичних показників, отриманих після обстеження пацієнта.

 

Ретикулярний варикоз до лікування
Ретикулярний варикоз до лікування
Після 1 сеансу склеротерапії. Розмітка вен маркером перед наступною процедурою
Після 1 сеансу склеротерапії. Розмітка вен маркером перед наступною процедурою

 

Лікування ретикулярного варикозу

Склеротерапія. Особливостями її проведення є використання лікарем спеціальний препарат, який викликає місцеве запалення вени з подальшим її склерозуванням і звуженням судин і вне (при цьому використовуючи маленькі голки, які за розміром дорівнюють діаметру капіляра). Чим тонше капіляр, тим тонша голка. Процедура вимагає спеціальної підготовки й високого ступеня технічної майстерності. Після цієї процедури венозні сіточки через деякий час зникають. Часто достатньо однієї процедури, щоб повністю вирішити проблему. Але у випадку наявності великої кількості капілярів, необхідно провести декілька процедур. Процедура безболісна, після неї пацієнт злегкістю може йти додиу. Щодо запитань про ретикулярний варикоз ви завжди можете звернутися до нас.

Лазерне лікування ретикулярного варикозу: лазерна терапія працює повільніше, ніж склеротерапія. Вона ефективна за умови обробки крихітних судинних зірочок. Може знадобитися більше, ніж одна процедура, лікування може тривати близько року, щоб вени зникли повністю.

Ці два методи не протиставляються один одному, вони повинні застосовуватися комплексно. Після склеротерапії проводиться лазерне лікування з метою отримання найкращого результату.

Побічні ефекти: тимчасова зміна кольору шкіри в місці, де проводилася склеротерапія; утворення пухирців; тимчасовий незначний дискомфорт у місцях, де оброблялися судинні зірочки.

 

Судинна хірургія – оперативне лікування варикозного розширення вен.

Для вен, діаметр яких дуже великий, щоб зробити склеротерапію або видалити їх трансдермальним (черезшкірним) лазером, застосовуються оперативні методи лікування.

  1. Оперативне видалення вен. Сьогодні для досягнення найкращого косметичного ефекту ці операції проводяться за умови щонайменшого втручання в цілісність шкіряного покриву, внаслідок використання спеціального інструментарію. Операція може проводиться під анестезією.
    1. Внутрішньовенна лазерна абляція: лазер вводиться у вену та проводиться «спалювання» вени зсередини. Вени залишаються під шкірою та згодом «розчиняються».
    2. Радіочастотна абляція. Загалом, те саме що й внутрішньовенна лазерна абляція, однак під час радіочастотної абляції вплив на ендотелій і венозну стінку роблять за допомогою високочастотної напруги, через спеціальний катетер, введений внутрішньовенно. Для отримання результату після цієї процедури необхідно зачекати рік, щоб вена «розсмокталася».

Статтю про ретикулярний варикоз, особливості лікування та розширення вен, результати до та після лікування, ви можете подивитися в розділі Варикозне розширення вен.