Лікування варикозу в Києві

Варикозне розширення вен – одне з найпоширеніших захворювань судин.

Для здорової людини нормальним показником буде циркуляція крові по венах від нижніх кінцівок до легень і серця. У випадку патології:

 • циркуляція крові по венах у напрямку до легень і серця значно ускладнена;
 • у хворих на варикоз спостерігають розширення вен, різко підвищений тиск, порушений кровообіг венозної крові;
 • відбувається застій венозної крові, в якій починають збиратися шлаки, що осідаються на тканинах нижніх кінцівок;
 • вени починають звиватися, їхні стінки тоншають, утворюються аневризми, виникає погіршення кровообігу у венозних клапанах;
 • при утворенні локальних, аневризматичних розширень вен відбуваються завихрення кровотоку (кровотік з ламінарного змінюється на турбулентний). Ризик утворення тромбів у цих змінених венах надвисокий. Якщо за несприятливих обставинах відбувається тромбофлебіт або тромбоз змінених унаслідок варикозу вен, то хвороба трансформується в інше захворювання. У той час, коли зі звичайним варикозним розширенням вен медицина навчилася боротися, то із тромбофлебітом – процес лікування набагато відрізняється внаслідок своєї складності. Так, існують методики, ліки, які дозволяють розчинити тромби, проводяться операції на тромбованних ділянках венозної системи, але це не завжди ефективно. Не кажучи вже про те, що бувають тромбоемболії з летальними наслідками під час відриву тромбів. Тромбоз вен нижніх кінцівок і розвиток посттромботичної (посттромбофлебітної) хвороби призводить пацієнта до інвалідності.

Візуально варикозне розширення вен нижніх кінцівок – це наявність розширених і звивистих вен на стопі, гомілці й стегні. Якщо варикозна хвороба в нижній третині гомілки прогресує, то виникають трофічні зміни тканин аж до утворення трофічних венозних виразок, які не загояться роками.

У нашій клініці ми надаємо комплексні послуги з консультації та лікування варикозу.

Згідно із класифікацією за МКБ-10 (міжнародною класифікація хвороб) розрізняють:

 • I83.0 Варикозне розширення вен нижніх кінцівок з виразкою.
 • I83.1 Варикозне розширення вен нижніх кінцівок із запаленням.
 • I83.2 Варикозне розширення вен нижніх кінцівок із виразкою та запаленням.
 • I83.9 Варикозне розширення вен нижніх кінцівок без виразки або запалення
Варикозна хвороба до лікування
Варикозна хвороба до лікування
Варикозна хвороба після лікування
Варикозна хвороба після лікування

Чоловік 28 років. Варикозне розширення вен на правій нижній кінцівці.

Види варикозного розширення вен нижніх кінцівок

Видів може бути безліч: від появи незначної капілярної сітки до виникнення виразок та трофічних змін у шкірі. Зокрема це такі види:

 • варикозне розширення магістральних підшкірних вен і судин із вертикальним і горизонтальним потоком крові;
 • варикозне розширення підшкірної вени (локальне варикозне розширення вен);
 • варикозне розширення глибоких вен;
 • ретикулярне варикозне розширення вен (поява на стегнах і гомілках дрібних внутрішньошкірних вен);
 • внутрішньотазовий варикоз – фізичний стан людини, який супроводжується болем в органах малого тазу. Доволі часто також виникає варикозне розширення вен га задній внутрішній поверхні стегон;
 • варикозне розширення вен як прояв ангіодисплазіі (аномалії розвитку судин).
 •  

Клініка, яка спеціалізується на лікуванні варикозу в Києві

Однією із перших скарг є косметичний дефект – варикозне розширення вен.

Коли захворювання прогресує, відчувається швидке втомлення, тяжкість у ногах, виникають судоми в литкових м’язах, особливо під вечір, а іноді й по ночах, а також парестезії. Набряки можуть з’явитися ближче до кінця доби, часом увечері, особливо після тривалого перебування на ногах, однак після нічного відпочинку вони повністю зникають. Надалі у зв’язку із відсутністю лікування варикозу набряки після нічного відпочинку вже не зникнуть.

Якщо ви введете в пошуковій системі мережі Інтернет запит: «варикоз+операція+ціна+Київ», отримаєте бюджетні варіанти, але лікування ускладнень вимагає високої кваліфікації, враховуючи це ми встановлюємо оптимальну ціну за послуги в нашій клініці.

Ускладнення варикозного розширення вен

Згодом поряд із прогресуванням варикозного розширення вен і декомпенсацією кровотоку виникають трофічні порушення, частіше локалізовані на внутрішній поверхні нижньої третини гомілки: індурація, пігментація, дерматит, ліподистрофія, дерматосклероза, потім розвивається трофічна виразка.

Вартість лікування варикозу в Києві та лікування

Мета лікування – відновлення кровообігу в ураженій кінцівці.

Лікування варикозного розширення вен ‒ це компетенція лікарів-судинних хірургів, або флебологів – судинних хірургів, які спеціалізуються на захворюваннях вен.

На жаль, ушкоджену вену неможливо повернути в початковий стан жодною терапевтичною методикою. Не існує таблеток або мазі від варикозу. Ні п’явки, ні дієти, ні лікарські трави не допоможуть позбутися варикозного розширення вен. Хворі звертаються до фахівця пізно, коли вже є значні дегенеративні зміни тканин нижніх кінцівок і навіть венозні трофічні виразки.

Вартість лікування варикозу є складним питанням, тому що ціна залежить від конкретного захворювання та його стадії.
 

При всіх видах лікування необхідно усунути горизонтальний і вертикальний рефлюкс венозної крові. Для цього хірург повинен провести операцію на неробочому остіальному клапані vena saphena magna, варикозному стовбурі vena saphena magna та її притоках і змінених венах.

Перед операцією судинний хірург зобов’язаний встановити стан венозної системи загалом. Це вимагає виконання різноманітних обстежень, дуплексного сканування венозної системи й навіть внутрішньовенної флебографії.

Існує безліч підходів до лікування варикозної хвороби, однак на сьогодні найбільш ефективним методом є операція – венектомія (згідно із даними американського венозного регістра).

   
Жінка, яка перенесла варикозне розширення вен обох нижніх кінцівок.

Останнім часом добре зарекомендували себе малоінвазивні методи оперативного лікування, що здійснюються через мікроскопічні розрізи або через проколи шкіри (мінівенектомія, мініфлебектомія, короткий короткий стріпінг), однак вони вимагають наявності спеціального інструментарію й певної підготовки хірургів. Коли з’являється питання: де лікувати варикоз у Києві? ‒ людина починає пошук правильного та компетентного лікаря. Саме тому ми завжди раді надати якісну консультацію в нашій клініці.

Варикозне розширення вен: розмітка перед операцією
Варикозне розширення вен: розмітка перед операцією
Через 5 днів: амбулаторна операція – короткий стрипінг. Операція виконана під загальною анестезією. Після операції пацієнтка змогла самостійно піти додому
Через 5 днів: амбулаторна операція – короткий стрипінг. Операція виконана під загальною анестезією. Після операції пацієнтка змогла самостійно піти додому
Через 15 днів після операції: хвора носить компресійні панчохи ІІ класу компресії
Через 15 днів після операції: хвора носить компресійні панчохи ІІ класу компресії

 

Лазерна абляція вен – це амбулаторна операція. Клініка з лікування варикозу в Києві має високоточний лазерний апарат. Під час цього процесу вену не видаляють, а виконують її внутрішньовенну облітерацію, тобто вену спалюють високоенергетичним внутрішньовенним лазером. Перевага подібного втручання полягає в тому, що операція можлива через проколи в шкірі. Дає хороший косметичний результат. Недолік: її застосування можливе тільки при «лінійних» варикозно-змінених венах. У випадку, коли вени звивисті, провести лазерну корекцію по всій вені досить тяжко, а іноді й неможливо. Так само обмежує цей метод і діаметр вени. Коли діаметр підшкірної вени більший, ніж 10 мм, лазерна абляція мало ефективна, тому що не відбувається повне «спалювання» стінки, різко зростає ризик рецидиву (повернення) хвороби, яку лікувати вже доведеться шляхом нової операції. Під час спроб згустити вену великого діаметру збільшується ризик пошкодження нервових стовбурів, які знаходяться поруч із нею, а також лімфатичних капілярів.

Радіочастотна абляція вен (Ендовенозна радіочастотна абляція)– методика схожа до лазерної абляції вен. У вену вводиться зонд, через який відбувається перекачування високочастотної енергії на стінку вени із подальшим її «спалюванням». Як наслідок, стінка вени перетвориться в сполучно-тканий рубець.

Операції із застосуванням ендоскопічної техніки (операційних ендоскопів): їх виконують при неможливості провести розріз шкіри в проєкції вени в тих випадках, коли перфорантні вени знаходяться під трофічною виразкою.

Склеротерапія: іноді застосовується як допоміжний метод, тобто вену «спалюють» спеціальними хімічними речовинами. Останнім часом цей метод використовують рідко, оскільки йому на заміну прийшла більш безпечна Foam-form склеротерапія. Однак і вона мало застосовується судинними хірургами у зв’язку із великою кількістю рецидивів.

Медикаментозна терапія необхідна як допоміжний і самостійний метод на різних стадіях варикозної хвороби при наявності протипоказань до хірургічного лікування, а також після оперативного втручання.

Компресійна терапія ппередбачена на всіх стадіях варикозу. Унаслідок застосування компресійного трикотажу можливе призупинення прогресування хвороби й навіть усунення окремих клінічних симптомів.

Вид компресійного трикотажу (компресійні панчохи або колготки) і ступінь компресійного трикотажу (1 ступінь, 2 ступінь, 3 і 4 ступінь компресії) повинен визначати судинний хірург із урахуванням форми ураження судинної системи, конструкційних особливостей хворого та навіть статі пацієнта.

Перший клас компресії.

Компресійний трикотаж цього класу представлений панчохами (до коліна, до середини стегна або до паху) або колготками, які надають підтримку тканинам та шкірі нижньої кінцівки. Їхнє носіння рекомендоване пацієнтам, які мають початкові ознаки варикозу, генетичну схильність до нього, які під час виконання роботи переносять тривалі статичні навантаження (педагоги, хірурги, стоматологи, продавці та ін.). До цього класу належать також і колготки для вагітних, для спорту, для подорожей і авіаперельотів. Їх так само застосовують при стомлюваності ніг і невеликих набряках щовечора, при початкових формах лимфостазу.

Другий клас компресії.

Ці вироби мають помірну дію компресії. Застосування: варикозне розсіювання вен нижніх кінцівок (з набряком кінцівок або без набряків), при трофічних змінах шкіри та підшкірної клітковини, зокрема при трофічних виразках. Застосовується також із метою попередження та лікування тромбофлебіту й тромбозу вен нижніх кінцівок після хірургічних втручань і склеротерапії.

Третій клас компресії.

Це вироби з дуже сильною дією компресії. Застосування: після тромбозів вен нижніх кінцівок, у якості профілактики тромбоемболії, при лікуванні трофічних виразок і лімфостазу.

Четвертий клас компресії.

Компресійний трикотаж цього класу застосовуються рідко, загалом при лімфостазі (синоніми: лімфедема, лімфонабряк, слоновість).

Модель панчохи або колготок (жіночих або чоловічих) необхідно підбирати пацієнту індивідуально: так, носок може бути відкритий і закритий; кріплення може здійснюватися силіконової гумкою або бути на талії (наприклад, для пацієнтів з великою окружністю стегна); колготки можуть бути з компресійною верхньою частиною або без компресії.

Лікування варикозу вен повинен проводити судинний хірург, який після діагностики судинної системи визначає хід лікування, враховуючи особливості організму пацієнта. Запит у мережі Інтернет «варикоз+лікар+Київ» безсумнівно має великий попит внаслідок широкого поширення цього захворювання.

 

Виступ доктора Лірника на телебаченні