Лікування трофічних виразок у Києві

Початок лікування. Пацієнтці 70 років
Початок лікування. Пацієнтці 70 років
Результат через 2 місяці лікування
Результат через 2 місяці лікування
Плановий огляд через 10 місяців лікування
Плановий огляд через 10 місяців лікування

Трофічні виразки відомі ще з давніх-давен. Про них згадується навіть у Біблії. Виразки було виявлено в мумій у єгипетських гробницях. Протягом століть люди намагалися знайти ліки та способи лікування трофічних виразок. Це й сьогодні залишається проблемою для людей та викликом для сфери охорони здоров’я. Трофічні виразки дуже тяжко піддаються лікуванню. «Лікування трофічних виразок+Київ» ‒ ось такий запит у мережі Інтернет надає велику кількість інформації, але перевіреної та істинної вкрай мало. Трофічна виразка призводить до порушення працездатності та інвалідності. Пацієнт не може самостійно прийняти душ, носити нормальне взуття, одяг, відвідувати пляж, басейн. Якщо не звернути вчасно увагу та не почати процес лікування трофічних виразок, може розпочатися тривала хронічна інфекція, яка врешті-решт призведе до ускладнень імунної системи, серця, легенів, нирок тощо. У пацієнтів із виразками, які вже довгий час не загоюються, є великий ризик переродження виразки в рак.

 

Трофічна артеріальна виразка до лікування
Трофічна артеріальна виразка результат лікування

Трофічна виразка при артеріальній недостатності нижньої кінцівки 3 мт. Облітерувальний атеросклероз. Без болю. Термін лікування 2 місяці

 

Лікування трофічної виразки у Києві

Необхідно зрозуміти, що трофічна виразка не виникає сама по собі, а внаслідок ускладнення тієї чи тієї хвороби. Трофічна виразка – це комплекс симптомів, який виникає внаслідок порушення живлення тканин (наприклад, через погану циркуляцію крові або поганий відтік крові чи порушення нервової регуляції або через інші причини чи їхнє поєднання). Умовно лікування трофічних виразок можна порівняти із верхівкою айсберга, у якому більша частина, як і джерело хвороби, прихована.

Трофічна виразка до лікування
Трофічна виразка результат лікування

Трофічна виразка. Не гоїлася 8 місяців. Термін лікування 3 тижні

Трофічних виразок є безліч. За свою лікарську практику я вилікував велику кількість пацієнтів із трофічними виразками. І кожен випадок відрізнявся один від одного. Лікування завжди дуже індивідуальне. Лікувати потрібно не трофічні виразки, а хворого. Іноді для лікування хворого необхідне вирішення не однієї, а кількох причин. Наприклад: трофічна виразка утворилася внаслідок варикозної хвороби, а потім у пацієнта з’явився цукровий діабет, остеопороз, гіпертонічна хвороба, грибкове ураження шкіри, мікробна екзема тощо й все це потрібно лікувати комплексно.

Трофічна виразка до лікування
Трофічна виразка результат лікування

Трофічна язва. Не гоїлася 1,5 року. Термін лікування 3 тижні. Пацієнтці 75 років

Хворий може змінити десятки мазей, ходити до різних фахівців, приймати безліч пігулок, однак залишитися без очікувано результатує. Від розпачу, відсутності результату лікування трофічних виразок хворий хвертається до народної медицини представленої цілителями, однак відсутність результату залишається. Навіть сучасні високотехнологічні методи не можуть гарантувати позбавлення від виразки. Є випадки лікування трофічних виразок, які складно піддаються цьому процесові. Так, наприклад, больовий синдром у пацієнтів з виразкою Марторелла не знімається навіть наркотичними анальгетиками. Статистика свідчить, що в таких пацієнтів дуже часто виникають суїцидні думки наслідок непереносимості больового синдрому.

Трофічна виразка до лікування
Трофічна виразка результат лікування

Трофічна язва. Пацієнтці 41 рік. Язва не гоїлася 15 років. Термін лікування 1,5 місяця

Статистичні дані стверджують, що сьогодні венозні трофічні виразки зустрічаються у 2 % населення розвинених країн. А це мільйони людей.

- майже у кожного п’ятого хворого хронічна язва стає причиною осифікованого періоститу внаслідок поширення хвороби на кістки;

- в 1,6-3,5 % випадків ускладненням трофічних виразок нижніх кінцівок є злоякісне переродження;

- у значної частини пацієнтів основна патологія асоціюється із артрозом гомілкостопного суглоба.

- трофічна виразка ускладнюється бешиховим запаленням і гнійним тромбофлебітом.

Деякі варіанти утворення виразок:

- унаслідок ураження венозного кровотоку (варикозна хвороба, тромбофлебіт, посттромботна хвороба);

- унаслідок порушення артеріального кровотоку;

- унаслідок порушення лімфовідтоку (лімфостаз, слоновість, тобто слонова хвороба);

- унаслідок порушення нервової іннервації тканин (нейротрофічні виразки утворюються внаслідок ураження нервових тканин і нервових стовбурів);

- унаслідок системних захворювань (хвороби крові, нирок, обміну речовин, васкулітів, колагенозів і т.д.);

- піогенні (інфекційні) виразки утворюються внаслідок зниження імунітету й внаслідок мікротравм, фолікулітів, фурункульозу, піодермії, гнійної екземи (причиною інфекційних виразок можуть бути й туберкульоз, сифіліс, лепра та ін.);

- виразки утворюються внаслідок впливу фізичних факторів (зокрема променеві виразки);

- виразки, які утворюються внаслідок впливу хімічних факторів (кислоти, луги, розчинники та ін.).

- утворення трофічної виразки внаслідок дії інших негативних чинників.

 

Варикозна трофічна язва до лікування
Варикозна трофічна язва результат консервативного лікування

Варикозна трофічна язва. Термін лікування 1,5 місяця. Пацієнтці 65 років

 

Лікування трофічних виразок

Як зазначено вище, лікувати потрібно не трофічну виразку, а пацієнта з трофічною виразкою. Тільки в такому випадку буде результат. Результати лікування в нашій клініці можна подивитися в розділі «РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ». Від пацієнта ми вимагаємо одного – одужання. Для цього необхідний комплексний підхід до пацієнта та його захворювання.

Лікуванням трофічних виразок хто тільки не займався! Виразки лікують шамани та знахарі, «народні цілителі» й фізики-ядерники, люди без спеціальних та фахових знань. Я займаюся лікування трофічних виразок з 1989 року. Якби виразки гоїлися так просто, то не потрібні були б фахівці, що займаються цією проблемою – судинні хірурги, мікрохірурги, дерматологи тощо.

Найкращою для хворого стане порада якомога швидше одужати.

Якщо говорити конкретно, то під час лікування гіпертонічної виразки необхідно нормалізувати артеріальний тиск. Для цього застосовують гіпотензивні препарати, які підбирають для кодного пацієнта індивідуально. Під час діабетичних виразок необхідно нормалізувати рівень цукру в крові, поліпшити її мікроциркуляцію в тканинах. При артеріальних виразках необхідно покращити доступ крові до кінцівки, що на етапі консервативного лікування досягається призначенням хворому судинних препаратів (це може бути й пентоксифілін, іллопрост, алпростан, аспірин... Цей список невичерпний).

Місцеве лікування трофічних виразок

Якщо говорити про місцеве лікуванні трофічних виразок, то воно має різні стадії свого розвитку. В одній фазі – рану треба зволожувати, в іншій – сушити, у третій – стимулювати. Під час лікування венозної трофічної виразки дуже важливо застосовувати компресійний трикотаж, еластичні бинти.

Як аналогів під час лікування – різних засобів: мазей, присипок – існує безліч; в Інтернеті можна знайти багато порад як вилікувати виразку, але під час практичного застосування всіх цих «порад» вони не допомагають. У такому випадку стає зрозумілим, що коли дуже багато порад із лікування, то проблема так легко не може бути вирішена. Якщо одному хворому підходить якась мазь, то в іншого вона, можливо, викличе погіршення стану або алергічну реакцію. Мазь, яка допомагала вчора, наступного дня може дати поганий результат.

Дуже важко давати конкретні та загальні рекомендації, тому що різні виразки на різному етапі їхнього розвитку повинні й лікуватися по-різному. Найправильніше та найбільш доцільно – це проходити лікування під наглядом лікаря.