Медичний трикотаж для профілактики та лікування варикозного розширення вен, набряклості й початкових стадій лімфостазу нижніх кінцівок.

 

Компресійний, лікувальний трикотаж (Противарикозні гольфи, панчохи, колготки)

 

Здавна для лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок і трофічних виразок використовують компресії. Наприклад, ще в період Стародавнього Єгипту в мумій, знайдених у єгипетських гробницях, були виявлені забинтовані нижні кінцівки зі слідами прижиттєвих трофічних виразок, тобто це був прообраз еластичних бинтів.

Еластичні бинти мають дуже багато недоліків і на зміну їм прийшов компресійний трикотаж. Перший компресійний трикотаж випускався з каучукової або гумової нитки та був справжньою мукою для пацієнтів. Сучасний медичний компресійний трикотаж підтримує оптимальний водний і температурний баланси шкіри; оброблений іонами срібла й має антибактеріальний ефект; тримається на кінцівках завдяки охопленню панчохами необхідної ділянки шкіри, не сповзає та не падає.

Компресійний трикотаж з градуйованою компресією зараз використовують мільйони людей у всьому світі, що рятує тисячі життів. Він застосовується комплексно з метою профілактики та лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок і буває різних ступенів компресії.

Розрізняють класи компресії «А» і I, II, III і IV.

Клас «А» з компресією не більше 18 мм.рт.ст – призначений для людей з підвищеними статичними навантаженнями на нижні кінцівки – стюардеси, хірурги, артисти балету, танцюристи й т.д. Для цих категорій людей варто рекомендувати колготки, панчохи та гольфи для туризму та спорту (для досягнення хороших результатів).

Окремо між Класом «А» і 1 ступенем, а іноді й 2 ступенем компресії знаходиться медичний трикотаж для пологів і госпітальний трикотаж – це особливі панчохи, колготки, призначені для пацієнтів, які перебувають у горизонтальному положенні (лежать).

 • I клас компресії. Так само як і лікувальний компресійний трикотаж (гольфи, панчохи, колготки) призначений для нижніх кінцівок з тиском на рівні щиколоток 18-21 мм рт.ст. Його застосовують на ранніх стадіях хронічної венозної недостатності (синдром «важких ніг», схильність до набряків, ретикулярний варикоз, телеангіектазія), при функціональній флебопатії, для профілактики венозної недостатності під час вагітності, а також для профілактики тромбозу глибоких вен.

 • II клас компресії. До нього відноситься лікувальний компресійний трикотаж для нижніх кінцівок з тиском на рівні щиколоток 23-32 мм рт.ст. застосовується при варикозній хворобі, зокрема у вагітних, при варикотромбофлебіті, для компресійної терапії після флебосклерозування та операцій на венах нижніх кінцівок, а також для профілактики тромбозу глибоких вен у людей, які знаходяться в групі ризику

 • III клас компресії. До третього класу компресії необхідно віднести лікувальний компресійний трикотаж для нижніх кінцівок з тиском на рівні щиколоток 34-46 мм рт.ст. застосовується під час варикозної хвороби з трофічними розладами й набряками, тромбоз глибоких вен, посттромбофлебітному синдромі, лімфовенозній недостатності, для компресійної терапії після операцій на венах нижніх кінцівок.

 • IV клас компресії. Сюди відносять лікувальний компресійний трикотаж для нижніх кінцівок з тиском на рівні щиколотки більше 49 мм рт.ст. Застосовується при лімфедемі, вродженій флебодісплазіі.

Який ступінь компресії необхідний може сказати лише лікар, що спеціалізується на лікуванні захворювань судин – судинний хірург. Є також, перелік хвороб, під час яких носити компресійний трикотаж протипоказано. Це облітеровані захворювання артерій нижніх кінцівок, коли систолічний тиск на a.tibialis posterior нижче 80 мм рт.ст; важкі форми діабетичної полінейропатії та ангіопатії; декомпенсована серцево-легенева недостатність; трофічні виразки невенозної етіології; гостра інфекція м’яких тканин; септичний флебіт.

Одиним із світових лідерів з розробки та виробництва медичного компресійного трикотажу є німецька компанія medi. Головними орієнтирами в її роботі протягом десятиліть залишаються висока якість продукції, інновації та щонайкраще задоволення потреб споживачів.

Висока якість, ефективність і безпека продукції medi гарантовані відповідністю найсуворішим європейським і міжнародним стандартам. Один з напрямків діяльності компанії medi – розробка й виробництво компресійного трикотажу mediven для лікування захворювань вен нижніх кінцівок. Точна відповідність трикотажу mediven анатомічним особливостям кінцівок забезпечується наявністю широкого діапазону стандартних розмірів, що дозволяє легко підібрати необхідний лікувальний виріб.

Характерна риса лікувального трикотажу mediven – різноманіття модельних рядів, розроблених з урахуванням вимог до зовнішнього вигляду виробів найвимогливіших споживачів, для використання в різних клінічних випадках.

Для прикладу наведемо деякі компресійні вироби компанії medi, які широко використовуються споживачами:

mediven® elegance

Ніжні, елегантні, приємні на дотик і водночас напрочуд міцні компресійні вироби модельного ряду mediven elegance («МЕДИВЕН ЭЛЕГАНС») ‒ це  унікальне поєднання медичної ефективності, зручності у використанні та надзвичайно привабливого зовнішнього вигляду.

Втілив у собі всі передові технології та інновації в галузі досліджень, розробки й виробництва лікувального компресійного трикотажу модельний ряд mediven elegance, який встановлює нові стандарти.

mediven® plus

mediven plus («МЕДИВЕН ПЛЮС») ‒ компресійний трикотаж для повсякденного використання, особливо в прохолодну або холодну пору року. Непрозорий, міцний, з оптимальними компресійними характеристиками й найширшим спектром моделей трикотаж mediven plus популярний як серед жінок, так і серед чоловіків.

mediven® active

Гольфы mediven active («МЕДИВЕН АКТИВ») – новая звезда в компрессионном портфолио компании medi. Эти лечебные гольфы 1-го и 2-го классов компрессии разработаны специально для активных мужчин: идеально подходят для работы и досуга, в особенности при высоких нагрузках на ноги.

mediven® comfort

Модельний ряд mediven comfort («МЕДИВЕН КОМФОРТ») призначений для тих, хто любить і цінує зручність і комфорт. Поєднання медичної ефективності та м’якості виробів значно полегшує надягання та знімання трикотажу, забезпечуючи при цьому необхідний лікувальний ефект і комфорт при використанні протягом усього дня.

duomed®

Компрессионный трикотаж duomed («ДУОМЕД») – экономичный подход к решению проблем с венами нижних конечностей. Изделия этого модельного ряда характеризуются хорошим соотношением цена/качество, обеспечивая высокую медицинскую эффектив­ность, удобство и комфорт при использовании.

mediven® forte

mediven forte («МЕДИВЕН ФОРТЕ») – модельний ряд лікувального трикотажу, що виготовляється з додаванням ниток з антимікробними властивостями. Високий тиск, що створюється трикотажем mediven forte, забезпечує виражений протинабряковий ефект.

Надійний і стійкий до зношення лікувальний трикотаж mediven forte – оптимальний засіб для компресійної терапії венозної та лімфовенозної патології нижніх кінцівок, що супроводжується трофічними розладами та/або набряками.

mediven® ulcer kit

mediven ulcer kit («МЕДИВЕН АЛСЕР КИТ») – це інноваційна розробка компанії medi для лікування трофічних виразок у вигляді компресійних гольфів двох видів: mediven ulcer і mediven ulcer plus.

Компресійний трикотаж компанії medi має суттєві переваги, які здатні задовольнити найвибагливішого клієнта. І це завдяки таким інноваційним, запатентованим технологіям і системам, як:

 • Clima Comfort – інноваційна технологія виготовлення виробів із унікальних матеріалів, завдяки якій підтримується оптимальний водний і температурний баланс шкіри в будь-який час року.
 • Clima Fresh – виріб із пряжі, що забезпечує антибактеріальний і антигрибковий ефекти в ділянці носка гольфів, панчох і колготок за рахунок включення срібла в структуру ниток.
 • Perfect Fit – високотехнологічна еластична нитка, яка забезпечує здатність трикотажу розтягуватися в поздовжньому й поперечному напрямках, що дозволяє домогтися правильного, без складок, розподілу виробу по нозі, а також легкість надягання та знімання компресійного трикотажу.
 • Soft Elastic – нова технологія виробництва, що надає виробам із закритим носком додаткову м’якість і еластичність у тильній ділянці стопи й забезпечує цим ще більший комфорт при використанні.
 • Variety – різноманіття видів виробів і додаткових функцій – для задоволення потреб найширшого кола користувачів.

 

   
Пацієнт із варикозним розширенням вен нижніх кінцівок Пацієнт із варикозним розширенням вен нижніх кінцівок (фінальний огляд 2 тижня після операції)

 

   
Пацієнт після оперативного лікування варикозного розширення підшкірних вен правої нижньої кінцівки (7 день після операції) Пацієнт після оперативного втручання в лікування варикозного розширення підшкірних вен правої нижньої кінцівки (6 день після операції)

 

Інструкція по підбору лікувального трикотажу

Розмір виробу підбирається за індивідуальними анатомічними мірками кінцівки. Верхній край лікувального трикотажу повинен розташовуватися на 5-10 см вище рівня ураження вени. При схильності до набряків пацієнту необхідно проводити вимірювання вранці, не встаючи з ліжка.

 • b – окружність у найвужчій частині гомілки над щиколотками;
 • з – окружність у найширшій частині гомілки;
 • d – окружність підколінної чашечки;
 • g – окружність стегна, на 5 см нижче пахової ділянки;
 • h – окружність найширшої частини стегна;
 • t – окружність талії;
 • AD – довжина від п’ятки до вимірювання d;
 • AG – довжина від п’ятки до вимірювання g.

Лікувальний компресійний трикотаж 3 класу компресії (іноді) й 4 класу компресії (завжди) вимагає зняття додаткових мірок і виготовляється на замовлення. Розмір виробу визначається за допомогию таблиць розмірів medi.

З компресійним трикотажем mediven лікування проходить непомітно для оточення. З ним ви завжди будете відчувати себе комфортно, а найголовніше, що використання медичного компресійного трикотажу компанії medi, є запорукою ефективності вашого лікування. Результат не змусить себе довго чекати