Лікування целюліту в Києві

Целюліт - це зміни в шкірі та підшкірній жировій клітковині внаслідок порушення мікроциркуляції та лімфатичного набрякання.

Лікування целюліту варто довірити професіоналові. Видимість целюліту може бути від незначних естетичних змін шкіри до сильних порушень функціонування кінцівки та виникнення больового синдрому. Особливо варто відзначити індуративний целюліт із фасціокомпресним синдромом, який без правильного лікування може призвести до втрати кінцівки.

ЦЕЛЛЮЛІТ – це перший крок до виникнення серйозних проблем у структурі тканин організму. Унаслідок численних публікацій в ЗМІ целюліт асоціюється передусім з естетичними проблемами, які загалом вимагають використання мазей і кремів. Однак така думка хибна, адже целюліт є початковою формою лімфостазу.

Целюліт до лікування 1
Целюліт до лікування 1
Целюліт після лікування. Результат: зменшення об’єму талії та стегон на 4 см після 10 процедур; відновлення пружності шкіри
Целюліт після лікування. Результат: зменшення об’єму талії та стегон на 4 см після 10 процедур; відновлення пружності шкіри

Шкіра – зовнішній покрив організму, який захищає тіло від численних зовнішніх впливів.

Шкіра складається з епідермісу, дерми та підшкірної жирової клітковини (гіподерми).

Шкіра бере участь у диханні, терморегуляції, обміні речовин, різних видах поверхневої чутливості (біль, тиск, температура) і в багатьох інших процесах. Еластичні, колагенові й гладкі м’язи надають шкірі високу міцність і еластичність.

До лікування
До лікування
Після лікування
Після лікування

Підшкірна жирова клітковина складається зі сполучної тканини та жирових клітин (адипоцитів), через які проходять кровоносні судини й нервові волокна.

Для неушкодженої шкіри характерна наявність великої кількості адипоцитів невеликого розміру, що групуються в «жирових часточках», оточених колагеновими й ретикулярних тканинами. Жирові клітини оточені артеріальними, венозними та лімфатичними мікрокапілярами, через які ліпіди надходять у кров і живлять тканини організму. Там же знаходяться нервові рецептори та нервові волокна, за допомоги яких відбувається регуляція функцій тканин.

Розрізняють 4 стадії розвитку целюліту:

  • Перша стадія – набряк; характеризується застоєм рідини між клітинами. Це відносно «м’яка» форма целюліту.
  • Друга стадія – ущільнення та затвердіння сполучнотканинних волокон. Має прояв у погіршенні відтоку / припливу крові й лімфи на капілярному рівні (шкіра втрачає еластичність і змінює колір).
  • Третя стадія – ліпосклероз. Дуже часто супроводжується дермосклерозом. Шкірні покриви ущільнюються, з’являється пігментація. Значно порушується кровообіг у шкірі й підшкірній клітковині. Цю стадію часто кваліфікують як «жорстку форму целюліту».
  • Четверта стадія відрізняється збільшенням кількості вузликів, які зливаються та є джерелом болю під час дотику, натиску. Можливе утворення виразок. Досить часто відзначається наявністю інфекції.

Наведена класифікація дуже умовна. У сусідніх ділянках шкіри та підшкірної клітковини одночасно можуть відбуватися різні процеси. Чим ближче до стопи, тим у гірших умовах перебувають артеріальні, венозні й лімфатичні капіляри, тим гірше кровопостачання тканин і тим швидше в них розвиваються трофічні зміни. Можливість прибрати целюліт у місті Києві та Київській області надасть наша клініка судинної патології.

 

Целюліт до лікування 2
Целюліт до лікування 2
Целюліт після лікування 2
Целюліт після лікування 2

Лікування.

Головна умова успіху – нормалізація кровообігу в тканинах. Збільшення артеріального припливу крові та поліпшення відтоку венозної крові й лімфи сприяє відновленню обмінних процесів. Одночасно необхідна корекція гормонального, водного, жирового, електролітного обміну тощо.

За допомоги спеціальних методик (апаратура та ліки) ми збільшуємо кровотік у тканинах до 1000%. Результат – поліпшення якості шкіри й підшкірної клітковини, зменшення об’єму кінцівок і стегон, відновлення кровообігу в тканинах, нормалізація природного кольору шкіри, зникнення болю, дискомфорту, чудовий естетичний вигляд.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Будь-які грубі, жорсткі маніпуляції зі шкірою та підшкірною клітковиною призводять до поганих наслідків. Наприклад, унаслідок неправильного проведення масажу за допомоги банки чи так званого вакуумного відбувається розтягнення й без того слабких сполучнотканинних волокон, пошкоджуються капілярні судини (з’являється загроза розвитку та прогресування ретикулярного варикозу, погіршення лімфостазу).

Лікування та профілактика.

Одна з найголовніших умов – здоровий спосіб життя. Позбутися целюліту можливо, але варто зважати на такі фактори: повноцінне харчування – переїдання та неповноцінний прийом їжі позначається на всьому організмі загалом і на стані шкіри зокрема; необхідно відмовитися від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю); корисними будуть фізичні навантаження (особливо плавання).

Апаратне лікування. Найкращий ефект лікування целюліту та лімфостазу можна досягти за допомоги лімфодренажу. Ручний лімфодренаж ‒ це звичайна оздоровча процедура, однак масаж не завадить. Нині існує різноманіття апаратів для пневмомасажу (пневматичного масажу). Коли пацієнти або зацікавлені особи шукають в Інтернеті інформацію за такими ключовими словами «целюліт+лікування+Київ», мережа видає багато клінік і фахівців, але не всі мають досвід лікування пацієнтів і вибір апаратів для пневмомасажу.

Ми застосовуємо апарати, які отримали світове визнання та використовуються практично у всіх клініках світу. Це Lympha Press® і Phlebo Press®. Є апарати як для роботи в медичних клініках, так і для застосування вдома.

Лікарські засоби, які можна використовувати під час целюліту. На жаль, їх ефективність без комплексного лікування дуже низька. Якщо пацієнт вважає, що після застосування крему чи прийому таблеток його шкіра та підшкірна клітковина стануть ідеальними – він помиляється. Тільки тривале лікування, до того ж, під контролем фахівця, може дати дієвий результат. Усунення целюліту досить тривалий процес.

Лікарські засоби, що використовуються під час целюліту та лімфостазу (мають тільки допоміжне значення):

Флеботропні засоби: у комплексній терапії лімфедеми широко застосовуються різні препарати цієї групи, такі як:

Вазокет; Детралекс (Діосмін + Гесперидін); Діовенор; Діосмін; Флебодіа, Дафлон та ін.

Троксерутин (Троксевазин), Паровен, Венорутон та ін.

Есцин, Венастат, Ескузан, Аесцін та ін.

Комбіновані препарати: Цикло 3форт, Гінкор форт та ін.

Антикоагулянтні засоби (препарати, що знижують згортання крові). До цієї групи належить гірудотерапія (лікування п’явками). Можна стверджувати, що достовірних даних про ефективність препаратів цієї групи під час лікування целюліту та лімфостазу немає, однак досить часто є ускладнення після такою процедури, тому під час призначення цих препаратів необхідно контролювати показники рівня згортання крові. Проте мовиться не про ті випадки, коли справді необхідно проводити корекцію згортання (тобто у випадках тромбозу, тромбофлебіту).

Діуретики (сечогінні засоби). Під час лікування периферичних набряків діуретики надають досить швидкий ефект. Препарати цієї групи застосовують лише під наглядом лікаря.

Антибактеріальну терапію необхідно проводити у випадку розвитку інфекції в м’яких тканинаї хворої кінцівки. Якщо в пацієнта діагностовано важке запалення підшкірної клітковини (так зване бешихове запалення), лімфангіт чи бактеріємію, то зазвичай призначають внутрішньовенні засоби, які знищують збудників інфекцій – грампозитивних коків.

Під час целюліту та лімфодеми часто застосовують засоби різних груп і механізмів дії: пентоксифілін, вітамін Е, протеолітичні ферменти й т.п., проте їх призначення зумовлене лише теоретичними гіпотезами й не виправдане практично.

Різноманітні гелі та мазі. Найбільш відомий з них – Ліотон 1 000 гель, який у своєму складі має гепарін. На нашу думку, він є найбільш ефективним засобом, адже має трансдермальну дію, покращує мікроциркуляцію в шкірі та підшкірній клітковині.

Гелі на основі екстракту кінського каштана (Аесцін). Надають венотонічну дію. Клініка лікування целюліту та всіх видів захворювань кровоносної та лімфатичної систем має великий вибір гелів для лікування.

Зверніть увагу! У будь-якому гелі, кремі, мазі, пасті, крім основи (гелевої, мазевої тощо) та активної речовини, є ряд додаткових компонентів, на кожний з яких може розвинутися алергія. Гель (крем, мазь) потрібно наносити на чисту, неушкоджену шкіру. Будь-який препарат повинен призначати лікар у відповідно до особливостей вашого організму та з урахуванням стадії хвороби. Те, що допомогло вашим родичам, сусідам, подрузі, може вам нашкодити, тобто особливості лікування лікар визначає в кожному випадку індивідуально!

Висновок: методи лікування целюліту та лімфостазу (на початкових стадіях) нічим не відрізняються. Комплексне лікування (апаратне та за допомоги лікарських засобів), спрямоване на поліпшення лімфатичного відтоку від шкіри та підшкірної клітковини, нормалізацію процесу обміну активних речовин у них, сприяє відновленню структури шкіри та зменшенню об’єму тіла, підвищується еластичність шкіри, зникає її в’ялість.