Синдром діабетної стопи розвивається в понад 10 % хворих на цукровий діабет. Основна причина – це неправильне лікування цукрового діабету та пізнє звернення до лікаря у випадку погіршення стану здоров’я. Під час цукрового діабету внаслідок клітинного «голодування» відбувається ураження судин, порушення циркуляції крові по капілярах, що спричиняє руйнування м’яких тканин, нервових закінчень, сухожиль, кісток, розвиток виразок, гангрени й призводить до втрати кінцівки.

Хворі на цукровий діабет повинні проводити обстеження в ендокринолога, невропатолога й хірурга з частотою від 1 разу на три місяці до 1 разу на рік залежно від групи ризику. Зазначена вище рекомендація щодо інтервалів обстеження не стосується тих хворих, у яких є відкриті рани – у такому випадку вони повинні бути під постійним наглядом лікаря.

Профілактичне лікування:

Найголовніше під час профілактичного лікування – це виконання вказівок та рекомендацій ендокринолога (дієта, контроль рівня глюкози в крові, артеріального тиску, ліпідів крові й т.д. – це все залежить від призначень лікаря). Рекомендується носити спеціальне розвантажувальне взуття.

Лікування: для профілактики розвитку пошкодження нижньої кінцівки, відмирання нервів, шкіри, підшкірної клітковини, розвитку гангрени та для лікування синдрому діабетної стопи в нашій клініці проводиться комплексне лікування – введення судинних препаратів, стимуляція кровотоку в нижніх кінцівках, лазеротерапія, магнітотерапія та озонотерапія, перев’язки, операції та інші методи необхідні для кожного індивідуального випадку.

На початкових стадіях захворювання та регулярного проходження курсів лікування можна зупинити процес розвитку хвороби. Це дає пацієнтам можливість повноцінно жити й працювати.

При запущених стадіях хвороби, при появі набряків, виразок, симптомів розвитку гангрени лікування значно ускладнюється та займає більше часу – тижні, місяці в залежності від ступеня розвитку діабетної стопи. Але й тоді нам у більшості випадків вдається зупинити хворобливий процес і зберегти кінцівку.

 

Приклади:

Пацієнт Б. Діагноз: Діабетна стопа. Трофічна виразка правої п’яткової області.

Пацієнт С. Діагноз: Діабетична стопа. Незагойні рани після ампутації 3 і 4 пальців лівої стопи 

Діабетна стопа. До лікування. Поранення не гоїлися після ампутації 3 та 4 пальців.

Контрольний огляд після проведеного лікування. Процес загоєння рани. У пацієнта покращився кровообіг. Змінився колір шкіряного покриву та внутрішня температура шкіри

Пацієнт К. Діагноз: Діабетна стопа. Незагойна рана після розтину абсцесу лівої стопи.

 

Діабетна стопа розвинулася на місці незагоєної рани після розрізу абсцесу.
Результат після лікування в нашій клініці – загоєння рани.